• صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • به دنبال برجسته سازی ارزش‌های انقلاب اسلامی از طریق هنر هستیم

به دنبال برجسته سازی ارزش‌های انقلاب اسلامی از طریق هنر هستیم

رئیس حوزه هنری استان هرمزگان گفت: به دنبال برجسته سازی ارزش های انقلاب اسلامی در قالب هنر و همچنین انتقال پیام انقلاب اسلامی در میان هنرمندان جوان هستیم.

 

به گزارش شرجی، سعید عبدلی زاده، با اشاره به آغاز هفته هنر انقلاب، افزود: هر ساله ۲۰ فروردین ماه به مناسبت سالروز نویسنده توانا و راوی با صفای روایت فتح به نام روز “هنر انقلاب اسلامی” لقب گرفته است.

وی با بیان اینکه فرهنگ هنر انقلاب اسلامی محلی برای انعکاس هنر پاک مبتنی بر ارزش‌های انقلاب اسلامی است، اظهار کرد: هنر انقلاب اسلامی جریانی در راستای صیانت از ارزش‌های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است.

عبدلی زاده اضافه کرد: تمامی برنامه ها به مناسبت گرامیداشت شهید هنرمند سید مرتضی آوینی و با هدف برجسته سازی ارزش های انقلاب اسلامی در قالب هنر و همچنین انتقال پیام انقلاب اسلامی در میان هنرمندان جوان برگزار می شوند.

وی با بیان اینکه هنر متعهد هرمزگان پس از انقلاب اسلامی جریانی زنده و رو به جلو بوده است، خاطرنشان کرد: در این هفته برنامه ها و آیتم های مختلفی تدارک دیده شده که از طریق فضای مجازی، صدا و سیمای مرکز خلیج فارس و رسانه های خبری نیز منتشر می شود.

رئیس حوزه هنری استان هرمزگان با اشاره به اینکه تجدید میثاق هنرمندان و اهالی هنر با شهدا، تجلیل از هنرمندان برتر سال گذشته، رونمایی از برخی تولیدات و آثار مکتوب و تجسمی و مروری بر رویدادها، جشنواره ها و موفقیت های نیز از مهمترین برنامه های هفته هنر انقلاب در استان هرمزگان است.

وی با بیان اینکه پایان بخش هفته هنر انقلاب نیز روز ۲۹ فروردین ماه آئین گرامیداشت یاد و خاطره دلیرمردی شهیدان دارا و رئیسی در آب های نیلگون خلیج فارس خواهد بود.

عبدلی زاده با اشاره به اینکه در سال گذشته ۵ اثر از تولیدات هنرمندان رهمزگانی به مرحله ملی جشنواره هنرهای تجسمی راه پیدا کرد و علی پیشدار موفق به کسب دیپلم افتخار شد، عنوان کرد: مستند تحسین شده “برای بیرق” اثری از محمود شهبازی توانست در جشنواره عمار بدرخشد و تولیدات پویانمایی هنرمندان هرمزگانی نیز با موضوعات اسعتمار، وحدت جامعه، حوزه پیشرفت و توسعه نیز در جشنواره های مختلف حائز رتبه برتر شدند.

وی با بیان اینکه در بخش هنرهای نمایشی نیز علاوه بر تولید، به حمایت از گروه های مختلف مردمی و جشنواره های آئینی پرداختیم، اضافه کرد: نمایش برخورد که به نقش رزمندگان هرمزگانی در شکل گیری نیروی دریایی سپاه پاسداران اشاره داشت از مهمترین تولیدات‌مان در این بخش بود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه در آثار مکتوب علاوه بر رونمایی از ۵ کتاب، چهار عنوان کتاب با موضوعات کانون تربیت و اصلاح بندرعباس نیز به مرحله نشر رسید، اظهار کرد: ۱۰ عنوان کتاب جدید در حال تولید است که دو مورد آن در حوزه کودک و نوجوان، یک مورد ادبیات داستانی و ۷ مورد در خصوص تاریخ شفاهی نیز خواهد بود.

وی با بیان اینکه در بخش سرود نیز حمایت از گروه‌های محلی و مدارس در دستور کار بوده است، تصریح کرد: این حمایت ها سبب احیای برخی گروه هایی شد که سال ها دست از فعالیت کشیده بودند و توانستند در جشنواره های مختلف حائز رتبه شوند.

عبدلی زاده در پایان در خصوص معرفی ۳ هنرمند برتر هنر انقلاب اسلامی استان هرمزگان، خاطرنشان کرد: علی پیشدار هنرمند در زمینه هنرهای تجسمی، محمود شهبازی هنرمند برجسته و شاخص سینما و معصومه امیرزاده هنرمند شاخص در زمینه مکتوب و آفرینش ادبی سه هنرمند شاخص و برتر هنر انقلاب اسلامی استان هرمزگان هستند که در هفته هنر از میان این سه برگزیده چهره برتر هنر انقلاب اسلامی استان هرمزگان معرفی می شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرهای پربازدید