پایان خرداد، مهلت شرکت در چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی

شرجی : جشنواره آواها و نواهای رضوی همزمان با دهه کرامت از ۱۳ تا ۱۵ تیرماه سال جاری در تهران برگزار می‌شود و آخرین مهلت ارسال آثار به این جشنواره مناسبتی، ۳۰ خردادماه اعلام شده است.

احمد صدری دبیر تخصصی چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی با اعلام این مطلب  به شرجی گفت: از مهمترین اهداف برگزاری جشنواره آواها و نواهای رضوی اشاعه و ترویج فرهنگ رضوی، حمایت از تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار موسیقایی رضوی ، تولید و نشر آواها و نواها در حوزه فرهنگ رضوی است که این رویداد موسیقایی در کنار سایر رویدادهای مشابهی چون جشنواره موسیقی نواحی به بستری برای تولید و حمایت از هنر آئینی تبدیل گردیده است.

این پژوهشگر موسیقی افزود: با توجه به تأثیرگذاری هنر موسیقی و نقش و جایگاه آن در جامعه کنونی و اقبال عمومی نسبت به این هنر والا، با حمایت و جذب هنرمندان و تولیدات موسیقایی با موضوع امام رضا علیه السلام می‌توان آثار جدید و ارزشمندی را در سطح جامعه معرفی و نشر داد و از این طریق به انتقال و گسترش مفاهیم و ارزش‌های اعتقادی و آیینی در میان عموم مردم به ویژه نسل جوان همت گمارد.

وی ادامه داد: ارادت به امام رضا (ع) در موسیقی ایرانی خصوصاً در میان اقوام مختلف ایران به صورت‌های مختلف آوازی ، ساز و آواز مانند مولودی خوانی، مرثیه خوانی، توسل خوانی، منظومه خوانی، ثنا و نیایش، مناجات خوانی، منقبت خوانی، چاوشی خوانی، پیشخوانی‌های تعزیه، در تمام مناطق ایران از جمله ؛ در موسیقی خراسان ، آذربایجان، کردستان، لرستان، استان‌های شمالی و جنوبی، خوزستان، سیستان و بلوچستان و… ظهور و بروز یافته است.

دبیر تخصصی چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی گفت: بر همین مبنا، چهارمین دوره جشنواره آواها و نواهای رضوی با تصمیم شورای سیاست‌گزاری جشنواره بر محور موسیقی آوازی قوام یافت و هنرمندان سراسر کشور می‌توانند آثار خود را در این سبک‌های آوازی به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

وی ابراز امیدواری کرد: این جشنواره بتواند در مسیر پیش رو با بهره مندی از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های مناسب هنری و موسیقایی و برخورداری از منابع مفید در سطح ملی گام‌های ارزنده‌ای در توسعه موسیقی آئینی و فرهنگ رضوی بردارد.

صدری بر حمایت از هنرمندان و تولید آثار موسیقایی در حوزه رضوی تأکید کرد و گفت: آثار برگزیده این جشنواره باید با حمایت متولیان امر به صورت حرفه‌ای ثبت و ضبط شود و برای استفاده عموم ارائه گردد.

دبیر تخصصی چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره را ۳۰ خرداد ۹۸ و زمان برگزاری جشنواره را همزمان با دهه کرامت از ۱۳ تا ۱۵ تیرماه اعلام کرد و از هنرمندان سراسر کشور دعوت کرد برای شرکت در این جشنواره و اطلاع از جزئیات فراخوان به سایت Tehran.shamstoos.ir مراجعه کنند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرهای پربازدید