جلسه هم اندیشی برگزاری جشنواره خلیج فارس تشکیل شد

اسمعیل جهانگیری پیرامون برگزاری جشنواره خلیج فارس با پیشکسوتان و صاحب نظران فرهنگی استان تشکیل جلسه داد.
به گزارش شرجی، اسمعیل جهانگیری در ابتدای جلسه بیان کرد: ماه مبارک رمضان نعمتی است که خداوند برای مسلمین در نظر گرفته تا رذائل اخلاقی از ما زدوده شود. ما به دنبال جمع نخبگانی از پیشکسوتان، اساتید و صاحب نظران بودیم تا در رابطه با مسائل فرهنگی و هنری به ویژه جشنواره خلیج فارس صحبت و از نظرات آنها بهره ببریم.

وی عنوان نمود: راه اندازی این جشنواره در دهه هشتاد به تصویب رسید و استقرار دبیرخانه دائمی آن در هرمزگان در نظر گرفته شد و ۱۳ دوره آن برگزار شده و بنا داریم چهاردهمین دوره آن را با توجه به وقفه ای که بخاطر کرونا و دیگر مسائل ایجاد شد ۲ دوره قبل آن رضایتمند نبود را در بهترین حالت ممکن با همفکری و همیاری شما بزرگواران برگزار نماییم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: با توجه به ماهیت این جشنواره که فرهنگی و هنری است از اینروی دبیرخانه آن به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی واگذار شده است و شورای سیاستگذاری در سطح ملی به ریاست وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با عضویت برخی از وزارتخانه ها و کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در نظر گرفته شده است که نشان از اهمیت این جشنواره را دارد.

وی در پایان یادآور شد: همانطوری که دفاع از مرزهای سیاسی خلیج فارس بر عهده نیروهای مسلح می باشد و دفاع از آن را به خوبی انجام می دهند دفاع از مرزهای فرهنگی و هویتی خلیج فارس بر عهده دستگاه های فرهنگی است و می طلبد با توجه به اینکه اسناد متقنی در رابطه با آن وجود دارد که جای هیچگونه شک و شبهه ای را بجا نمی گذارد، نگاه ویژه ای به این جشنواره  داشته باشیم تا رویدادی در خور شان نام خلیج فارس برگزار کنیم.

گفتنی است: در پایان این جلسه اعضای حاضر به بیان دیدگاه و نظرات خود در خصوص برگزاری بهتر این جشنواره پرداختند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرهای پربازدید