انتشار فراخوان یازدهمین جشنواره فیلم «اردی‌بهشت» هرمزگان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از اعلام فراخوان یازدهمین جشنواره فیلم اردیبهشت هرمزگان (بخش استانی) خبر داد.

به گزارش شرجی، رضا کمالی زرکانی، اظهار کرد: یازدهمین جشنواره فیلم اردیبهشت با همکاری انجمن‌های سینمای جوان و سینماگران استان هرمزگان با اهداف کشف جوانان مستعد در زمینه فیلم و ارتقای سطح آگاهی فیلم‌سازان نسبت به مقوله سینما، در ابتدای سال ۱۴۰۱ برگزار می‌شود.

وی در خصوص بخش‌های جشنواره اردی بهشت، خاطرنشان کرد: یازدهمین جشنواره فیلم اردیبهشت در چهار بخش داستانی، مستند، تجربی و انیمیشن برگزار می‌شود.

کمالی زرکانی با اشاره به برگزاری مقررات جشنواره، عنوان کرد: حداکثر زمان فیلم‌های ارسالی برای هر بخش ۴۰ دقیقه، سال تولید آثار ارسالی می‌بایست ۱۳۹۷ و بعد از آن، فیلم‌های ارسالی باید در ۲ نسخه به‌صورت دی‌وی‌دی خانگی ارسال شود، مشخصات فیلم (نام فیلم، مدت زمان و نام کارگردان) بر روی لوح فشرده نوشته شود، به همراه آثار فرستاده شده و ارسال عکس پرسنلی و دو قطعه عکس از صحنه فیلم بر روی لوح فشرده و تکمیل فرم شرکت الزامی است.

وی با بیان اینکه نسخه‌های ارسالی اولیه به هیچ عنوان عودت داده نمی‌شود، تصریح کرد: فیلم‌هایی که در دوره‌های قبل (در هر بخشی) به دبیرخانه جشنواره ارسال شده‌اند حق حضور دوباره را ندارند و شرکت کنندگان محدودیتی در تعداد آثار ارسالی ندارند ولی برای هر فیلم باید فرم مجزا تکمیل شود (کپی فرم نیز مورد قبول است) و بر روی هر دی‌وی‌دی فقط یک فیلم کپی شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ادامه داد: فیلم‌سازانی و تهیه‌کنندگانی حق حضور در بخش استانی را دارند که متولد استان هرمزگان بوده و یا حداقل سابقه ۳ سال فعالیت هنری در این استان را داشته باشند.

وی با بیان اینکه امضا کننده فرم از طرف دبیرخانه جشنواره صاحب اثر شناخته می‌شود و تمام مسئولیت حقوقی آن بر عهده صاحب امضا است، عنوان کرد: دبیرخانه جشنواره اجازه دارد حداکثر ۳ دقیقه از فیلم را برای امور تبلیغاتی و اطلاع رسانی خود استفاده کند و نسخه‌های اصلی فیلم‌های راه یافته به جشنواره می‌بایست در یکی از قطع های HD, DV و Full HD و با یکی از فرمت های MOV(H.۲۶۴) MPEG۲- AVI- MP۴ (H.۲۶۴) و دارای قابلیت اجرا بر روی سیستم عامل ویندوز حداکثر یک هفته پس از اعلام اسامی به دبیرخانه جشنواره ارسال شود در غیر این صورت فیلم از جشنواره حذف خواهد شد.

کمالی زرکانی با اشاره به اینکه آثاری که استانداردهای فنی پخش را نداشته باشند از جشنواره حذف می‌شوند، تصریح کرد: پس از راهیابی اثر به جشنواره امکان خارج کردن آن از برنامه وجود ندارد.

وی با بیان اینکه هیچ جایزه ای بین دو اثر تقسیم نخواهد شد و جایزه بهترین فیلم در هر بخش به کارگردان اثر اعطا خواهد شد، اظهار کرد: دبیرخانه جشنواره مسئولیتی در قبال آسیب های ناشی از ارسال نامطلوب آثار از جانب شرکت کننده را ندارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان اضافه کرد: داوطلبین شرکت در جشنواره جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارسال آثار می‌توانند به نشانی بندرعباس- بلوار پاسداران- اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان- اداره امور سینمایی مراجعه کنند یا به شماره تلفن ۴۱-۰۷۶۳۳۴۴۶۵۴۰ داخلی ۲۳۹ تماس بگیرند.

وی با اشاره به اینکه مدیریت بخش اجرایی جشنواره بر عهده انجمن سینماگران استان هرمزگان و مدیریت بخش آموزشی جشنواره بر عهده انجمن سینمای جوان استان هرمزگان است، بیان کرد: آخرین مهلت ارسال آثار بیستم بهمن ماه ۱۴۰۰، اعلام آثار راه یافته هفته آخر فروردین ماه ۱۴۰۱ و زمان برگزاری جشنواره اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ است./ ایسنا

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرهای پربازدید