• صفحه خانگی
  • >
  • موسیقی
  • >
  • انجمن موسیقی هرمزگان هنوز به یک تشکیلات منسجم دست نیافته است/کتاب های منتشر شده در حوزه موسیقی را تا ۶٠ درصد حمایت می کنیم

انجمن موسیقی هرمزگان هنوز به یک تشکیلات منسجم دست نیافته است/کتاب های منتشر شده در حوزه موسیقی را تا ۶٠ درصد حمایت می کنیم

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان با بیان اینکه بخش قابل توجهی از موسیقی هرمزگان بالقوه مانده است، تصریح کرد:    انجمن موسیقی هنوز به یک ساختار و تشکیلات منسجم و سیستماتیک دست نیافته است.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، رضا کمالی زرکانی  در نشست با جمعی از گروه های فعال موسیقی هرمزگان به تلاش و کوشش انجمن موسیقی هرمزگان در نخستین جشنواره موسیقی آیینی و سنتی خلیج فارس اشاره کرد و گفت: این جشنواره بستر و شرایط مناسبی را برای برخی گروه های بومی و محلی فراهم کرد تا بتوانند آثار خود را به سمع و نظر مردم برسانند.

وی به مزیت های این رویداد پرداخت و افزود: یکی از مهمترین نتایج و مزیت های نخستین جشنواره موسیقی آیینی و سنتی خلیج فارس این بود که متوجه شدیم ظرفیت های بالقوه و ناشناخته بسیاری در این حوزه وجود دارد که باید با برنامه ریزی صحیح و اصولی شرایط ظهور و بروز آنها را فراهم سازیم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان به شرح وظایف و ساختار انجمن موسیقی هرمزگان اشاره و اظهار کرد: انجمن موسیقی هنوز به یک ساختار و تشکیلات منسجم و سیستماتیک دست نیافته و لازم است در گام نخست بانک اطلاعاتی موسیقی هرمزگان در همه شاخه ها شکل گیرد.

کمالی زرکانی به اهمیت آموزش موسیقی پرداخت و عنوان کرد: رابطه مراد و مرشدی در حوزه آموزش موسیقی که در گذشته رواج داشت تاثیرات اخلاقی بسیار قوی بر شاگردان بجا می گذاشت و احترام به پیشکسوتان و اساتید را اولویت اول می دانست و امیدواریم این نوع نگرش در آموزش های امروز نیز تقویت شود.

وی در ادامه اذعان کرد: پژوهش تنها عرصه ایست که می تواند موسیقی هرمزگان را از انزوا و ناشناختگی خارج سازد و این اداره کل کتاب های منتشر شده در حوزه موسیقی را تا ۶٠ درصد خرید و حمایت می کند.

لازم به ذکر است، در این نشست گروه های مختلف موسیقی به بیان نظرات و مشکلات خود پرداختند و احمد پاداش رییس انجمن موسیقی گزارشی از فعالیت های این انجمن طی ماه های اخیر ارائه کرد و حکم “احمد پاداش” به سمت ریاست انجمن موسیقی هرمزگان توسط رضا کمالی زرکانی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ابلاغ شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرهای پربازدید