• صفحه خانگی
  • >
  • سینما
  • >
  • حضور دو مستندساز هرمزگانی در اولین جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی

حضور دو مستندساز هرمزگانی در اولین جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی

انوشیروان پیشدار معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از حضور آقایان محمد بشیریان زاده و مهدی فلاحی ۲ مستدساز هرمزگانی در نخستین جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی خبر داد.

به گزارش شرجی، پیشدار معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: آقای محمد بشیریان زاده با فیلم (باسنک) و آقای مهدی فلاحی با فیلم (مادر کوچ)  ۲ مستدساز هرمزگانی هستند که در نخستین جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی در بخش رقابتی شرکت کرده اند.

پیشدار بیان داشت: نخستین دوره جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی به همت مؤسسه فرهنگی هنری فصل هنر و بنیاد ایران‌شناسی به دبیری کمال تبریزی و با شعار «اقوام، ریشه ایران‌زمین»، ۲۶ تا ۳۰ اردیبهشت در تهران برگزار می‌شود.

معاون هنری و سینمایی ادامه داد: این جشنواره با هدف نمایش زیست‌بوم، آئین، تاریخ، میراث فرهنگی و گردشگری ملموس و ناملموس اقوام ایرانی و معرفی استعدادها، در قالب‌های فیلم داستانی، مستند و پویانمایی برای شناسایی و معرفی برترین آثار برگزار می‌شود.

گفتنی است: نخستین دوره این جشنواره با شعار « اقوام، ریشه ایران زمین » توسط موسسه فرهنگی هنری فصل هنر و بنیاد ایران شناسی کشور به دبیری کمال تبریزی برگزار می گردد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرهای پربازدید