برترین‌های جشنواره ملی سرود « صدای انقلاب » معرفی شدند

جشنواره ملی سرود « صدای انقلاب » ویژه کانون های فرهنگی هنری مساجد در دو بخش شهری و روستایی با محوریت استان هرمزگان با معرفی برترین ها به کار خود خاتمه داد.

به گزارش شرجی ، جشنواره ملی « صدای انقلاب » زیر مجموعه رویداد ملی « ایران قوی » در رواق سرود به میزبانی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان هرمزگان برگزار شد.

بیش از ۱۲۰۰ اثر از کانون های فرهنگی هنری مساجد سراسر کشور به دبیرخانه جشنواره ملی صدای انقلاب در هرمزگان ارسال شد که از این تعداد، ۴۹۵ اثر به مرحله نیمه نهایی و در نهایت ۱۱۵ اثر جهت داروی و انتخاب برترین ها به مرحله نهایی راه یافتند.

براساس رای هیات داوران جشنواره ملی سرود « صدای انقلاب » متشکل از مهدی نظری، بهزاد تراهی و مجید عباسی، برترین ها معرفی شدند.
کانون فرهنگی هنری انگیزه از خراسان رضوی، کانون فرهنگی هنری امام جعفر صادق(ع) از جنوب فارس و کانون فرهنگی هنری نسیم صبا از چهارمحال و بختیاری در بخش شهری جشنواره به ترتیب در رده اول تا سوم قرار گرفتند.

همچنین کانون فرهنگی هنری نسیم صبا از چهار محال بختیاری در بخش تکخوان برتر، کانون فرهنگی هنری انگیزه از خراسان رضوی در بخش بهترین آهنگساز، کانون فرهنگی هنری مسلم بن عقیل از گیلان در بخش بهترین مربی و کانون فرهنگی هنری نبی اکرم(ص) از هرمزگان در بخش بهترین شعر انتخاب شدند.

هیات داوران در بخش روستایی نیز کانون فرهنگی هنری یاوران مهدی(عج) از مازندران، کانون فرهنگی هنری منتظران موعود از هرمزگان و کانون فرهنگی هنری امام حسن مجتبی(ع) از یزد به عنوان گروه های اول تا سوم انتخاب کرد.

تکخوان برتر این بخش به کانون فرهنگی هنری منتظران موعود از هرمزگان رسید و جایزه بهترین آهنگسازی از آن کانون فرهنگی هنری یاوران حضرت مهدی(عج) مازندران، بهترین مربی از آن کانون فرهنگی هنری سادات از هرمزگان و بهترین شعر از آن کانون فرهنگی هنری منتظران موعود از هرمزگان شد.

گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی (ره) و شهدای گرانقدر و آشنایی نسل جوان با آرمان های انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری، حمایت از توسعه کمی و کیفی گروه های سرود ثبت شده در سامانه فهما، ایجاد شور و نشاط اجتماعی در دهه ی مبارکه فجر ، ترغیب و تشویق هنرمندان مسجدی به تولید آثار فاخر و ارزشمند سرود با محوریت انقلاب، رقابت سالم به منظور شناسایی استعدادهای برتر سرود در سطح کشور و معرفی ظرفیت های هنری کانونهای فرهنگی هنری مساجد به مسئولین و آحاد مردم از اهداف برگزاری این جشنواره بود.

جشنواره ملی سرود « صدای انقلاب » از سوی ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور به ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد هرمزگان واگذار شده بود که با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیرخانه روستا و عشایر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرهای پربازدید