• صفحه خانگی
  • >
  • خبرهای ویژه
  • >
  • گزارش تسنیم از فعالیت های شرجی در ایام شیوع کرونا در هرمزگان/ “شرجی” گرما‌بخش خانه‌ هرمزگانی‌‌ها در ایام کرونایی‌

گزارش تسنیم از فعالیت های شرجی در ایام شیوع کرونا در هرمزگان/ “شرجی” گرما‌بخش خانه‌ هرمزگانی‌‌ها در ایام کرونایی‌

در ماه‌های گذشته کرونا بسیاری از فعالیت‌های عمومی را مختل کرده و امکان برگزاری هرگونه کنسرت، تئاتر و بازگشایی سینماها سلب شده، تلویزیون اینترنتی شرجی با ارائه برنامه‌های مختلف در حد توان مردم را برای ماندن در خانه‌ها تشویق کرده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، تلویزیون اینترنتی شرجی که تا چندی پیش شاید واژه‌ای نسبتا غریب در هرمزگان بود چند صباحی است محبوبیت ویژه‌ای در میان مردم استان پیدا کرده و آوازه فعالیت‌های آن تا آن سوی مرزهای هرمزگان نیز رفته است.

تلویزیون اینترنتی شرجی نخستین بار بعنوان تنها تلویزیون اینترنتی هرمزگان، در سال ٨٨ با مجوز رسمی از صداوسیمای تهران و حمایت معنوی اداره کل فرهنگ و ارشاد استان، جهت فعالیت‌های فرهنگی و هنری آغاز به کار کرد.

هدف این تلویزیون در ابتدا، حضور در فعالیت‌های موسیقی بود که می‌توان به برگزاری آنلاین کنسرت، شب‌های موسیقی و پخش آهنگ‌های دارای مجوز از اداره فرهنگ و ارشاد، اشاره کرد.

مجله آنلاین شرجی از سال ٩٧ فعالیت‌های تئاتر و سینما را نیز به برنامه‌های خود اضافه کرد. همچنین پوشش برخی مسابقات و رویداد‌های ورزشی استان را در کارنامه خود دارد.

تلویزیون اینترنتی شرجی که هم‌اکنون با نام مجله آنلاین فرهنگی ورزشی استان هرمزگان نیز شناخته می‌شود، در ایام شیوع کرونا نیز فعالیت‌های گسترده و موثری داشته است که در این رابطه با مدیر این تلویزیون به گفتگو پرداختیم.

جشنوارهآنلاین “جشنخونه” ابتکاری نو در کشور

محمد جواد رسولی در این خصوص گفت: در ایام کرونا و قرنطینه خانگی، با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد هرمزگان و انجمن هنرهای نمایشی و موسیقی استان اقدام به برگزاری جشنواره “جشنخونه” کردیم.

مدیر مجله آنلاین شرجی افزود: این برنامه کنسرت آنلاین با هدف دعوت و تشویق مردم به خانه ماندن بصورت پخش زنده بمدت ١٢ شب در فروردین ماه برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه این جشنواره یک ابتکار جدید در کشور بوده‌است، تصریح کرد: در هر شب سه برنامه اجرای کنسرت، نمایش طنز و اجرای کودک را داشتیم که با استقبال بیش از ١ میلیون و ۵� � هزار نفر مخاطب در استان و همچنین کشورهای آمریکا، سوئد و منطقه حوزه خلیج فارس مواجه شد.

رسولی ضمن تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط عوامل برنامه، اظهار کرد: این برنامه به عشق مردم و شاد کردن آنها در این شرایط سخت و همچنین معرفی هنر هنرمندان هرمزگانی به کشور برگزار شد که تحسین وزیر ارشاد و مسئولین استانی را به همراه داشت.

برگزاری پربیننده ترین برنامه کنسرت آنلاین در کشور

محمد جواد رسولی افزود: یکی از کارهای بزرگی که تلویزیون شرجی در ایام کرونا انجام داد، پخش آنلاین کنسرت رضا صادقی از تهران بود که حدود یک میلیون نفر بازدید کننده داشت.

وی ادامه داد: این برنامه در ١٢ فروردین ماه با اجرای ویژه رضا صادقی و بدون حضور تماشاگر برگزار شد که رکورد پر بازدید ترین کنسرت آنلاین در ایام کرونا را زد.

مدیر تلویزیون اینترنتی شرجی اظهار کرد: این تلویزیون تاکنون بیش از ۴� کنسرت خوانندگان استانی و کشوری را بصورت آنلاین برگزار کرده که با هدف حمایت از هنرمندان بوده است.

ویژه برنامه تلویزیون شرجی برای کرونا 

با توجه به شرایط پیش آمده در هرمزگان و افزایش بی سابقه مبتلایان به کرونا، مجله آنلاین شرجی اقدام به برگزاری برنامه‌ای ویژه کرده است.

رسولی در این رابطه گفت: در روز گذشته مصاحبه‌ای با روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در خصوص کرونا و سوالات مردم داشتیم.

وی ادامه داد: از هفته آینده، دو ویژه‌برنامه با پزشکان و کادر درمان و عوامل ستاد مقابله با کرونا در هر هفته برای تشویق مردم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و آگاهی‌های لازم در مورد شرایط پیش آمده، خواهیم داشت.

برگزاری جشنواره‌های تئاتر با هدف دعوت مردم به خانه نشینی

تلویزیون اینترنتی شرجی در اردیبهشت ماه “جشنواره تئاتر روم” را با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد هرمزگان و انجمن هنرهای نمایشی استان در ۶ شب برگزار کرد.

محمدجواد رسولی در این رابطه گفت: در این جشنواره ۶ تئاتر منتخب سال ٩٨ به اجرا درآمد که با برگزاری نظر سنجی مردمی، به ٣ تئاتر برگزیده جوایزی اهدا شد.

وی در خصوص برگزاری جشنواره دیگری در تلویزیون شرجی، اظهار کرد: با هدف کشف استعداد هنرمندان جوان استان و همچنین تشویق مردم به خانه ماندن، فراخوان جشنواره تئاتر مونولوگ را منتشر کرده‌ایم. مهلت ارسال آثار نمایشنامه خوانی تک نفره با محوریت کرونا، تا آخر خرداد ماه خواهد بود.

فراخوان سومین جشنواره موسیقی شرجی 

تلویزیون اینترنتی شرجی از سال ٩٢، برگزاری جشنواره‌های موسیقی متنوعی را در  برنامه‌های خود گنجانده که یکی از این جشنواره‌ها، “جشنواره موسیقی شرجی” است.

مدیر تلویزیون اینترنتی شرجی در این رابطه گفت: این جشنواره ٢ سال پیاپی در تلویزیون شرجی با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد هرمزگان بصورت مجازی برگزار شده که امسال فرخوان سومین جشنواره را نیز منتشر کرده‌ایم.

رسولی در خصوص شرایط شرکت کنندگان افزود: هنرمندان می‌توانند منتخب اثر خود در سال ٩٨ که منتشر شده را تا ششم تیرماه به دبیرخانه ارسال کنند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا شیوع کرونا در روند اجرای این برنامه تاثیری دارد یا خیر، تصریح کرد: در جشنواره‌های قبلی اختتامیه بصورت حضوری برگزار شده که با توجه به شرایط کنونی اختتامیه جشنواره امسال بصورت مجازی برگزار خواهد شد.

دیگر ویژه برنامه‌های مجله شرجی در ایام کرونا

مدیر تلویزیون اینترنتی شرجی پیرامون برنامه “بدون سانسور” گفت: در این برنامه با چهره‌های مطرح هرمزگان در سطح کشور، حدود یکساعت بصورت شفاف مصاحبه می‌کنیم که تا کنون ١٢ برنامه اجرا شده است.

رسولی ضمن اشاره به تداوم این برنامه، ابراز کرد: در این برنامه حدود بیست دقیقه را به فرهنگ سازی در رابطه با کرونا و دعوت مردم به خانه ماندن، اختصاص داده‌ایم.

وی در خصوص برنامه دیگری که با همکاری شهرداری بندرعباس برگزار می‌شود اظهار کرد: برنامه “سه نبش” در روزهای جمعه با سه آیتم مصاحبه، موسیقی و طنز در حال اجرا است.

رسولی ادامه داد: تاکنون این برنامه ٣ هفته متوالی اجرا شده که رویکرد اصلی آن دعوت مردم به خانه نشینی با محوریت برنامه‌های سرگرم کننده و طنز است.

از دیگر فعالیت‌های تلویزیون شرجی در این ایام با هدف مقابله با شیوع بیشتر کرونا و تشویق مردم به خانه ماندن و همچنین ایجاد محیطی سالم و نشاط آور در خانه، می‌توان به برگزاری برنامه یاسین رمضون، چالش مهارت فردی بسکتبال، جشنواره موسیقی نت و آموزه‌های خوشمزه انگلیسی، اشاره کرد.

مجله اینترنتی فرهنگی ورزشی شرجی در سال‌های اخیر پخش زنده تئاتر و کنسرت هنرمندان هرمزگانی را بصورت رایگان برعهده داشته است و با هدف حمایت از جامعه هنری استان بوده است. همچنین تاکنون هیچ حمایت و تسهیلاتی به سایت شرجی از طرف ارگان‌های دولتی داده نشده است.

گفت‌وگو از سمانه جیشی خبرگزاری تسنیم

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرهای پربازدید